PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34751}

Życie jest cudem

Život je čudo
7,6 12 001
ocen
7,6 10 1 12001
7,5 8
ocen krytyków
Życie jest cudem
powrót do forum filmu Życie jest cudem

czy mi się wydaje czy Jugosławia nie istnieje od ponad 10 lat? więc jak mogli tam w 2004 roku zrobić film?

Woo_Cash

Chyba Ci się coś pomyliło, bo Jugosławia istnieje tylko kilka lat temu została podzielona na Chorwację, Macedonię, Serbię, i chyba coś jeszcze.

ocenił(a) film na 10
N_Law

Jugoslawia nie istnieje, niestety :( Po 1991 roku powstala wprawdzie trzecia Jugoslawia, ale juz od dwóch lat panstwo to nazywa sie federacja Serbii i Czarnogory.

użytkownik usunięty
Woo_Cash

stary jugoslawia nie istnieje tylko dwa lata, zmienili nazwe na serbia i czarnogora...

szczegoly: vp@poczta.wp.pl

użytkownik usunięty
Woo_Cash

Jak wy tak chcecie sobie pogadac na temtaty geograficzno-historyczne ot zapraszam na portale tego typu. To, jak mi sie wydjae, jest strona o kinematografi i jej autorach.

Pytanie o Jugosławie jest o tyle nie na miejscu,ze jest to pytanie świadczące o zupełnej nieznajomosci tematu. Czy Ty człowieku wiesz w ogóle kto to jest Emir Kosturica? Czy tylko wiesz,ze właśnie wszedł na ekrany kin jego nowy film?

Jak byś chociaż miał minimalne rozeznanie kto to taki, co to za reżyser i skąd pochodzi nie zadawał być tak tendencyjnych pytan.

Otórz w woli sprostowania reżyser ten właśnie urodził sie w Jugosławi i jest jej pełnoprawnym obywatelem. Po tym co sam mówi o sobie, że "Czuje się bezdomnie bezpaństwowy" można rzeczywiscie wnioskować,że jego kraj nie istnieje. Ale choćby przez szacunek do tego człowieka jak najbardziej na miejscu jest wymienienie Jugosławi jako kraju,który przyczynił się do powstania tego filmu (w końcu właśnie to znacza te napisy!). W końcu reżyser jest nie kim innym tylko Jugosławianinem!!!

Także na drugi raz zastanów się drogi internauto nad pytaniem.

PoZdRaWiAm

użytkownik usunięty

A ty przez szacunek do rezysera powinienes/powinnas nauczyc sie pisac poprawnie jego nazwisko...

Nie rozumiem po co ten agresywny elaborat. Pytanie, całkiem zresztą właściwe, dotyczyło sytuacji geopolitycznej Jugosławi a nie jej koneksjii z autorem filmu. Uwaga była o tyle nie na miejscu, że wyrażona nieco pretensjonalnym tonem . Nie widze też przeszkód w formułowaniu pytań nie dotyczących bezpośrednio materii filmu. Mierzi mnie taka małomiasteczkowa postawa autorytarnego quasiznawcy, który spycha czyjeś odmienne ambicje na dalszy tor podłóg swoich - nieco ograniczonych.

Pozdrawiam ;-)

Starszy brat właścicielki tego konta.

Nie wiem skąd ten agrasywny ton, szczególnie że nie masz racji. Moim zdaniem jest to pytanie o produkcje filmu więc jest na miejscu. Wymieniane są jedynie kraj produkcji i kraje producentów a nie wszystkie, które się przyczyniły do powstania. A Jugosławia rzeczywiście nie istnieje i powinno być oprócz Fracji tylko Serbia i Czarnogóra. Nie uznaje się też iż istnieje naród Jugosławiański.

ocenił(a) film na 10
Woo_Cash

Jasny gwint, ale ty głąb jesteś. ZSRR też już niema od dawna, a nakręcili Wroga u bram w 2001 r. Większość filmów wojennych o Iraku powstała np. w Maroku, albo gdzie indziej.

Woo_Cash

No popatrzcie, chyba jednak miałem rację, bo zmienili na Serbię i Czarnogórę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones